Учнівське самоврядування
Учнівське самоврядування — педагогічна технологія, яка сприяє розвитку громадянських якостей дитини в системі демократичних відносин виховного колективу на принципах самореалізації, самодіяльності, самоорганізації та самодостатності особистості.
Учнівське самоврядування – це не лише самостійне вирішення різноманітних питань, а й самостійне виконання, проведення, планування різноманітних заходів, відповідальність за яких несуть самі лідери – учні. Суттєвими рисами, якими наділені справжні лідери є: гнучкість, активність, ініціатива, дисципліна, добровільність, креативність, вихованість.
Головне завдання діяльності учнівського самоврядування – організація життя учнівського колективу, залучення всіх його членів до планування, організації, контролю і підбиття підсумків навчальної та суспільно корисної праці.
Головне завдання закладу освіти – підготувати учнівську молодь до активної участі у громадському житті та демократичному управлінні суспільством.
Правова основа діяльності органів дитячого самоврядування: Конституція України; Конвенція ООН про права дитини; Закони України «Про охорону дитинства», «Про освіту», «Про дитячі та молодіжні громадські організації»; розпорядження та накази місцевих органів виконавчої влади, відділу освіти, навчального закладу, Статут.
Основою учнівського самоврядування є рівносторонній Трикутник – Батьки, Учителі та Учні.