A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Орининський ліцей Орининської сільської ради Кам'янець-Подільського району Хмельницької області

Атестація та підвищення кваліфікації педагогічних працівників

   Атестаційний період – це надзвичайно важливий етап діяльності навчального закладу. Досвід багатьох навчальних закладів свідчить, що атестація відіграє основну роль у становленні, згуртуванні та вихованні творчого колективу. Під час атестації вивчаються професійні якості педагогічного працівника, його сильні та слабкі сторони, рівень загальної культури, створюються оптимальні умови для вивчення і впровадження передового педагогічного досвіду кращих педагогічних працівників навчального закладу.

Атестація педагогічних працівників – це система заходів, спрямована на всебічне комплексне оцінювання їх педагогічної діяльності, за якою визначаються відповідність педагогічного працівника займаній посаді, рівень його кваліфікації, присвоюється кваліфікаційна категорія, педагогічне звання (частина І ст.50 “Закону України про освіту") .

     Метою атестації є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.

   Основними принципами атестації є відкритість та колегіальність, гуманне та доброзичливе ставлення до педагогічного працівника, повнота, об’єктивність та системність оцінювання його педагогічної діяльності. Атестація педагогічних працівників навчальних та інших закладів є обов’язковою.

     Завдання атестації: сприяти підвищенню кваліфікації педагогічних працівників шляхом оцінювання професійних знань викладачів, методики викладання, виховання та  спрямована на оцінку досягнень педагогічного працівника у його діяльності, на заохочення його успіхів у справі навчання та виховання здобувачів освіти.
   Умовою атестації педагогічного працівника є обов’язкове проходження ним у міжатестаційний період  підвищення кваліфікації у порядку визначеному законодавством.
    Атестація педагогічних працівників закладів освіти проводиться відповідно до Закону України «Про освіту» (ст. 54); Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 805 від 09 вересня 2022 року, зареєстрованому в Міністерстві юстиції 21 грудня 2022 року за № 11649/38985.

    Атестація – одне з найскладніших і найважливіших управлінських та методичних питань. Її безпосередніми організаторами і керівниками  є директор та його заступник. Як правило, роботу, пов’язану з атестацією педагогічних працівників, згідно з розподілом функціональних обов’язків, організовують і проводять заступник директора з навчально-виховної роботи та секретар атестаційної комісії. Їх обов’язком перш за все є створення системи атестаційної роботи.

     Отже, атестація педагогічних працівників може виконати покладену на неї функцію лише за умови включення її, з одного боку, в систему управлінської діяльності та, з іншого боку, в систему методичної роботи, спрямованої на забезпечення розвитку творчої ініціативи, підвищення рівня професійної майстерності та якості педагогічних працівників.

У ході підготовки та проведення атестації педагогічних працівників доцільно дотримуватися наступних положень:

– Підготовка, проведення атестації, а також її результати повинні бути спрямовані на утвердження високої ролі вчителя, на підвищення його авторитету в колективі, серед здобувачів освіти та їх батьків.

– Усі нормативні документи, інформація про атестацію, її форми, види, кваліфікаційні вимоги до педагогічних працівників, зразки атестаційної документації мають бути доступними для педагогічних працівників, що атестуються.
– Робота атестаційних комісій повинна бути спрямована на виявлення успіхів і прорахунків у педагогічній діяльності, які виявляються у розумінні педагогічними працівниками мети освіти на сучасному етапі.

– Атестація педагогічного працівника розглядається як процес що триває протягом навчального року і має три складові: аналітичну, організаційну, методичну.
– За кожною складовою атестаційного процесу повинен здійснюватися всебічний моніторинг. Моніторингові дослідження під час підготовки та проведення атестації педагогічних працівників мають значення у формуванні системності атестації, об’єктивності її проведення, необхідності відповідних коригувань.

Нормативно-правове забезпечення атестації педагогічних працівників

      Переважна більшість запитань, які виникають у процесі атестації, урегульовано чинним Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 р. № 805 “Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників”, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21.12.2022 р. за № 11649/38985. Однак питання проведення атестації педагогічних регулюють ще й інші нормативно-правові акти:
Кодекс законів про працю України (ст. 40,41,96).

Закони України:
 “Про освіту” (ст. 54-58);
“Про фахову передвищу освіту”

Постанови Кабінету Міністрів України:
від 14.06.2000 р. №963 “Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників”;
від 17.03.2021 р. №216 “Про внесення зміни до перпеліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників":
від  23.12.2015 №1109 “Про затвердження переліку кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогічних працівників";
 від 27.12.2018 р. №1190 “Про затвердження Положення про сертифікацію педагогічних працівників"

Накази МОН  України:
Наказ Міністерства освіти і науки України від 09.09.2022 р. № 805 “Про затвердження Типового положення про атестацію педагогічних працівників”

Накази Департаменту освіти, науки, молоді і спорту Хмельницької ОДА  від 19.09.2023 р. №210-од “Про атестацію педагогічних працівників закладів освіти області у 2023-2024 н.р."

Положення про порядок визнання результатів пiдвищення квалiфiкацii педагогiчних працівників Орининсъкого лiцею Орининськоi сiльськоi ради.

Адреса електронної пошти oryninlicey@gmail.com для подання педагогічними працівниками атестаційній комісії документів, що свідчать про педагогічну майстерність та професійні досягнення (в електронній формі).

 

А Т Е С Т А Ц І Я:  К Р О К    З А    К Р О К О М

 

 

 

Атестація педагогічних працівників у 2023-2024 навчальному році

1. Список педагогічних працівників ліцею, які проходитимуть чергову атестацію у 2023-2024 навчальному році

2.  Строки проведення атестації у 2023 – 2024 навчальному році

3. Графік проведення засідань атестаційної комісії

4. Протокол №1 засідання атестаційної комісії

5. Протокол №2 засідання атестаційної комісії

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було підтверджено

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень