Національно-патріотичне виховання
Патріотичне виховання -
це сфера духовного життя, яка проникає в усе,
що пізнає, робить, до чого прагне,
що любить та ненавидить людина, яка формується.
(В.О.Сухомлинський)
Серед виховних напрямків сьогодні найбільш актуальним виступає національно-патріотичне виховання, як таке, що відповідає вимогам та викликам сучасності, закладає підвалини для формування свідомості нинішніх та прийдешніх поколінь. Національно-патріотичне виховання як запорука особистісного розвитку, спирається на ідеї гуманізму, соціального добробуту, демократії, свободи, толерантності, виваженості, відповідальності, здорового способу життя, готовності до змін.
Інтеграційні процеси, що відбуваються в Україні, євроцентричність, пробудження громадської позиції та громадянської ініціативи, виникнення різних громадських рухів, розповсюдження волонтерської діяльності на тлі сплеску інтересу і прояву патріотичних почуттів і нових ставлень до історії, культури, релігії, традицій і звичаїв українського народу.
Тому нині, як ніколи, потрібні нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму як почуття і як базової якості особистості. При цьому потрібно враховувати, що Україна має величну культуру та історію, досвід державницького життя, які виступають потужним джерелом і міцним підґрунтям виховання дітей та молоді.
В основу системи національно-патріотичного виховання покладено ідею розвитку української державності як консолідуючого чинника розвитку українського суспільства та української політичної нації. Важливу роль у просвітницькій діяльності посідає відновлення історичної пам’яті про тривалі державницькі традиції України.
Особливого значення набуває ознайомлення з історією героїчної боротьби українського народу за героїчну незалежність протягом свого історичного шляху, зокрема у ХХ-ХХІ століттях це ОУН, УПА, дисидентський рух, студентська Революція на граніті, Помаранчева революція, Революція Гідності, АТО (ООС), російсько-українська війна 2022 року.
Національно-патріотичне виховання (презентація)
28 липня — День Української Державності
28 липня, у День Хрещення Київської Русі — України, відзначається День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого.
День Української Державності запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.
Історія українського державотворення засвідчується першими згадками про заснування столиці Давньоруської держави – міста Києва та подіями, пов’язаними з діяльністю князя Київського Володимира. У 988 році він прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності.
Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору. Її державотворчі традиції продовжили, зокрема, Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.
23 серпня - День Державного Прапора України
Синьо-жовтий прапор для українців − символ свободи і боротьби за незалежність.
День Державного прапора України щорічно відзначається 23 серпня.
На загальнодержавному рівні свято встановлено указом Президента України № 987/2004 «Про День Державного Прапора України» від 23.08.2004. Цей указ було доповнено у 2009 році змінами про заснування щорічної офіційної церемонії піднят-тя Прапора України у День Державного прапора України і під час інших державних свят та проведення загальнодержавних заходів.
24 серпня - День Незалежності України
День Незалежності України – це важливий день для нашої держави, для кожного, хто стоїть на захисті українських кордонів, хто примножує її здобутки відданою працею. Нехай досягнення кожного пришвидшать омріяну Перемогу, стануть цеглинками в побудові міцної незалежної держави, якою зможуть пишатися наші діти й онуки!
У цей знаменний день бажаємо якнайшвидшої Перемоги, віри у щасливе майбутнє, здоров’я, здійснення бажань і сподівань, успіхів у всіх починаннях. Нехай Бог охороняє нашу Україну та кожну родину!